SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Bridport Urban - 14-Jul-2018 - Provisional
Class Results
MYJ
Splits
Results
2.1km 10m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Harry Bratcher-Howard
WIM
M12
14:38
2nd
Monty Bratcher-Howard
WIM
M10
20:15
+5:37
MO
Splits
Results
7.0km 140m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
James Jackson
DEVON
M45
51:00
2nd
Andrew Snell
BAOC
M40
54:27
+3:27
3rd
Jason Falconer
WSX
M45
56:17
+5:17
4th
John Cook
WSX
M60
56:28
+5:28
5th
Charlie Smurthwaite
WIM
M21
66:53
+15:53
MV
Splits
Results
7.0km 140m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Paul Taylor
TVOC
M40
48:07
2nd
Rob Hick
WSX
M55
61:17
+13:10
3rd
Andrew Reynolds
DEVON
M50
64:10
+16:03
4th
John Marsh
SO
M50
65:21
+17:14
5th
Martin Lewis
QO
M50
83:17
+35:10
MSV
Splits
Results
5.8km 95m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Alun Jones
TVOC
M60
42:58
2nd
David Williams
HOC
M55
49:16
+6:18
3rd
David Faulkner
BOK
M55
55:49
+12:51
4th
Peter Martin
MV
M55
56:36
+13:38
5th
Colin Godbold
BKO
M60
63:13
+20:15
MUV
Splits
Results
5.3km 80m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Nigel Hoult
BKO
M65
42:23
2nd
Paul Langston
HH
M65
44:31
+2:08
3rd
Jim Graham
WIM
M65
52:10
+9:47
4th
Tony Hext
QO
M70
52:36
+10:13
5th
David Mullins
SARUM
M65
57:16
+14:53
6th
Chris Virgo
DEVON
M65
60:45
+18:22
7th
Mike Elliot
MV
M65
68:29
+26:06
8th
David Nixon
SOC
M70
92:23
+50:00
MHV
Splits
Results
3.4km 45m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Ted Mcdonald
BOK
M75
33:47
2nd
Richard Brightman
WIM
M75
43:05
+9:18
3rd
John Warren
WIM
M80
65:03
+31:16
WYJ
Splits
Results
2.1km 10m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Ella May Rush
BOK
W12
15:07
WO
Splits
Results
7.0km 140m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Rebecca Maria Rush
BOK
W35
53:25
WV
Splits
Results
5.8km 95m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Wendy Bullen
WIM
W50
57:18
2nd
Alison Reynolds
DEVON
W50
59:43
+2:25
WSV
Splits
Results
5.3km 80m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Robin Carter
DEVON
W55
52:06
2nd
Carolyn Dent
BOK
W55
56:36
+4:30
3rd
Katherine Pike
WIM
W55
58:58
+6:52
4th
Gill Godbold
BKO
W60
62:37
+10:31
5th
Helen Wheelwright
SOC
W60
69:39
+17:33
WUV
Splits
Results
3.4km 45m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Mary Nixon
SOC
W65
34:49
2nd
Denise Mullins
SARUM
W65
37:04
+2:15
3rd
Vicki Barkaway
SOC
W65
57:32
+22:43
WHV
Splits
Results
3.4km 45m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
Short Wayfarers
Splits
Results
2.4km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
Richard Keighley
WIM
M70
m4-7
Jack Turner
IND
M18
m15-17
Ann Beeching
IND
W75
m2 m11
Course Results
1
Splits
Results
7.0km 140m
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Paul Taylor
TVOC
M40
MV
48:07
2nd
James Jackson
DEVON
M45
MO
51:00
+2:53
3rd
Rebecca Maria Rush
BOK
W35
WO
53:25
+5:18
4th
Andrew Snell
BAOC
M40
MO
54:27
+6:20
5th
Jason Falconer
WSX
M45
MO
56:17
+8:10
6th
John Cook
WSX
M60
MO
56:28
+8:21
7th
Rob Hick
WSX
M55
MV
61:17
+13:10
8th
Andrew Reynolds
DEVON
M50
MV
64:10
+16:03
9th
John Marsh
SO
M50
MV
65:21
+17:14
10th
Charlie Smurthwaite
WIM
M21
MO
66:53
+18:46
11th
Martin Lewis
QO
M50
MV
83:17
+35:10
2
Splits
Results
5.8km 95m
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Alun Jones
TVOC
M60
MSV
42:58
2nd
David Williams
HOC
M55
MSV
49:16
+6:18
3rd
David Faulkner
BOK
M55
MSV
55:49
+12:51
4th
Peter Martin
MV
M55
MSV
56:36
+13:38
5th
Wendy Bullen
WIM
W50
WV
57:18
+14:20
6th
Alison Reynolds
DEVON
W50
WV
59:43
+16:45
7th
Colin Godbold
BKO
M60
MSV
63:13
+20:15
3
Splits
Results
5.3km 80m
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Nigel Hoult
BKO
M65
MUV
42:23
2nd
Paul Langston
HH
M65
MUV
44:31
+2:08
3rd
Robin Carter
DEVON
W55
WSV
52:06
+9:43
4th
Jim Graham
WIM
M65
MUV
52:10
+9:47
5th
Tony Hext
QO
M70
MUV
52:36
+10:13
6th
Carolyn Dent
BOK
W55
WSV
56:36
+14:13
7th
David Mullins
SARUM
M65
MUV
57:16
+14:53
8th
Katherine Pike
WIM
W55
WSV
58:58
+16:35
9th
Chris Virgo
DEVON
M65
MUV
60:45
+18:22
10th
Gill Godbold
BKO
W60
WSV
62:37
+20:14
11th
Mike Elliot
MV
M65
MUV
68:29
+26:06
12th
Helen Wheelwright
SOC
W60
WSV
69:39
+27:16
13th
David Nixon
SOC
M70
MUV
92:23
+50:00
4
Splits
Results
3.4km 45m
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Ted Mcdonald
BOK
M75
MHV
33:47
2nd
Mary Nixon
SOC
W65
WUV
34:49
+1:02
3rd
Denise Mullins
SARUM
W65
WUV
37:04
+3:17
4th
Richard Brightman
WIM
M75
MHV
43:05
+9:18
5th
Vicki Barkaway
SOC
W65
WUV
57:32
+23:45
6th
John Warren
WIM
M80
MHV
65:03
+31:16
6
Splits
Results
2.1km 10m
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Harry Bratcher-Howard
WIM
M12
MYJ
14:38
2nd
Ella May Rush
BOK
W12
WYJ
15:07
+0:29
3rd
Monty Bratcher-Howard
WIM
M10
MYJ
20:15
+5:37
7
Splits
Results
2.4km
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
Richard Keighley
WIM
M70
Short Wayfarers
m4-7
Jack Turner
IND
M18
Short Wayfarers
m15-17
Ann Beeching
IND
W75
Short Wayfarers
m2 m11
Back to Top